Efecan Karagöz Kişisel Web Sitesi

Yandex Sahne ile Pek Yakında filmi ön gösterimine bilet kazanın

yandex-sahne-pek-yakinda-filmi

Yandex Sahne’de, Cem Yılmaz’ın 2 Ekim’de vizyona girecek olan Pek Yakında adlı filminin ön gösterimine bilet kazanma fırsatı sunan bir çekiliş düzenlenmiş. Çekilişe katılmak için 10 soruyu doğru yanıtlamak gerekiyor. Soruların cevaplarını Yandex üzerinden arattırarak Yandex kullanımına teşvik etme fikrini çok başarılı bulmakla birlikte; yarışmanın algılanmasının biraz zor oluşu, soruların cevabını arattıktan sonra cevapların da arama kutusuna yazılması gerektiğini fark etmenin zaman alması (katılırken okunması gereken bir bilgi metni vardı ve uzun olduğu için dikkatli okumadım itiraf ediyorum :), ardından da bazı cevapları bulduğumu sanıp arama kutusunda yaptığım aramaların uzuuun uzun bekleterek hiçbir sonuç döndürmemesi pek de başarılı bir kullanıcı deneyimi yaşatmadı.

Örneğin ana karakterin adının sorulduğu soruya sadece “zafer” yazıp arattığımda Yandex’e kal geldi. Dakikalarca beklememe rağmen aşağıdaki ekran değişmedi.

pek yakında zafer yandex

Velhasıl 10 soruyu da başarıyla cevapladım. İyi olan kazansın :)

Pek Yakında Fragman:

Yandex Sahne sitesi üzerinden yarışmaya katılmak için: www.yandexsahne.com

Yazar hakkında Tüm gönderileri gör Yazarın web sitesi

Efecan Karagöz

Hayatın akışında gözüme takılanları, paylaşmaya değer gördüklerimi ya da saklamak istediklerimi, bazen de kendi ürettiklerimi paylaşıyorum.

Bir cevap yazın

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile belirtilmiştir.

eighteen + 17 =