Efecan Karagöz Kişisel Web Sitesi

Müzik çalışmalarım

efe can karagoz sahne seda mete

Küçüklüğümde evimizde bir gitar olduğunu hayal meyal hatırlıyorum. Kapıma arkamı dönerek oturup, kendi kendime tıngırdattığımı… ama sonra o gitarın akıbeti ne oldu hiç bilmiyorum. Bizimkiler ayrıldıktan sonra evler taşınırken kaybolmuş olması yüksek ihtimal.

Müziğe olan ilgime babamın etkisi

Velhasıl müziğe ilgim hep vardı. Babamın turlarda şarkı söylemesi, insanların ona eşlik ederek eğlenmesi, restoranında mutlaka canlı müziği, eğlencesi olan oteller işletmesi, şarkılar, türküler, fasıllar ile büyümem… ve tabii ki bunlardan çok zevk almam…

Lise ve üniversite yıllarımda müzik

Müziğe ciddi anlamda lisede başladım diyebilirim. Kabataş Erkek Lisesi’ndeki ilk senemde önce koroya girdim, sonra folk grubunda solist oldum; daha sonra Cats, Evita, The Phantom of the Opera gibi müzikal parçalarının seslendirildiği okul orkestrasında klavye çalmaya başladım. Folk grubunda söylediğim dönemde sınıf hocamız Gülseren Hanım’ın yönlendirmesi ve lise arkadaşlarım Tevfik, Aykan ile Ceyhun’un vesilesiyle de gitar çalmaya başladım.

Liseden mezun olduğum sene yetenek sınavlarını kazanarak İstanbul Üniversitesi Konservatuvarı’nda Müzikal Bölümü’ne girdim.

Grup Sürgün maceramız

Lisedeyken okul gruplarından ayrı olarak Grup Sürgün adında bir grubumuz olmuştu. İlk konserimizde Wonderful Tonight (Eric Clapton), Shape of My Heart (Sting) ve Benimle Oynar Mısın (Bülent Ortaçgil) adlı şarkıları seslendirmiştik. Yaz tatilinde de 1 ay boyunca Burhaniye, Ören’deki Club Minka tesislerinde grup olarak müzik yapmıştık.

Grubun belkemiği Tevfik, Trakya Tıp Fakültesi’ni kazanıp Edirne’ye gidince grubumuz dağıldı. Ben de gitarla solo olarak program yapmaya başladım. Çeşitli organizasyonlar ve çeşitli mekanlarda birçok müzisyenle aynı sahneyi paylaştım.

Bugünlere gelirsek…

Şimdi ise ortaokul yıllarımdan bu yana yazmakta olduğum, sözü ve müziğiyle tamamı kendime ait 30’u aşkın eserimi bu yıl itibariyle sevenlerimle paylaşmak niyetindeyim.

Kendime ait 9 şarkıyı miksleyerek oluşturduğum demo kaydım için buraya, sahnede söylediğim şarkılardan oluşturduğum miksi dinlemek için de buraya tıklayabilisiniz.

“Sanatsız kalmış bir toplumun hayat damarlarından biri kopmuş demektir.”
– M. Kemal ATATÜRK

Sevgiler,
Efe Can Karagöz

Yazar hakkında Tüm gönderileri gör Yazarın web sitesi

Efecan Karagöz

Hayatın akışında gözüme takılanları, paylaşmaya değer gördüklerimi ya da saklamak istediklerimi, bazen de kendi ürettiklerimi paylaşıyorum.

Bir cevap yazın

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile belirtilmiştir.

four × 1 =