Efecan Karagöz Kişisel Web Sitesi

Motosiklet yolculuklarım

efe can karagoz motosiklet yolculuklari

Motosiklete olan ilgim küçük yaşlarda bir aile dostumuzun scooterını kullanmam ile başladı.

2005 yılında önce B sınıfı ehliyetimi, sonrasında da 2006’da A2 ehliyetimi aldım. Ailemi ikna etmek zor olsa da onlar da zamanla alıştılar :) 2010 sonunda da Milli Eğitim Bakanlığı’nın açtığı kursa katılarak A2 ve B sınıfları için direksiyon eğiticiiği sertifikasını aldım. 2006-2007 döneminde de TMF’nin düzenlediği yarışlarda kule hakemi olarak görev aldım.

İstanbul trafiğini motosikletten önce arabayla tecrübe etmiş olmamın faydasını motosiklet kullanmaya başladığımda fark ettim. Bu konuda babama teşekkürü bir borç bilirim.

Motosiklet Sürmek

Bisiklet sürebiliyorsanız, iki teker üzerinde dengede kalabiliyorsunuz demektir. Motosiklet ile bisikletin farkı ise; bisiklette pedal çevirmeye başladıktan sonra dengeye gelirken, motosiklette gaz verip hareket etmeye başladıktan sonra denge başlar.

İstanbul’da motosiklet kullanmanın yol koşulları, sürücüler gibi bir çok olumsuz yanı olsa da yüksek dikkat ile riskleri minimize etmek mümkün. Bunun yolu da aynaları düzenli kontrol etmek, trafikteki konumunu sürekli takip etmek, olası tehlikelere karşı hazırlıklı olmak, hep daha ileriyi görmeye çalışmak, gerektiği yerde fren yapıp gerektiği yerde gaz vermeyi bilmek gibi çalışarak kazanılabilecek bilgi, beceri ve alışkanlıklardan geçiyor.

Motosiklet Gezilerim

Motosikletle yaptığım Bodrum, Şile, Çatalca – İnceğiz Mağaraları gezilerimle ilgili yazılarımı ve gezilerde çektiğim fotoğrafları yakında burada bulabilirsiniz.

Yazar hakkında Tüm gönderileri gör Yazarın web sitesi

Efecan Karagöz

Hayatın akışında gözüme takılanları, paylaşmaya değer gördüklerimi ya da saklamak istediklerimi, bazen de kendi ürettiklerimi paylaşıyorum.

Bir cevap yazın

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile belirtilmiştir.

fourteen − eight =